Kiedy wymienia się okna, częstokroć razem z nimi zamawia się również rolety albo żaluzje. Bo w wielu przypadkach sprzedawcy okien mają też w swojej spisie produktów/usług takie produkty.

Dla wielu osób wymiana okien jest okazją do tego, żeby zdecydować się i na taki do nich dodatek. Rolety i żaluzje cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem, bo sporo ludzi rezygnuje z posiadani zasłon. Zastępują je właśnie roletami albo żaluzjami.
Jakie zalety posiadają takie rozwiązania? Przede wszystkim rolety i żaluzje skuteczniej mogą zasłaniać okna. Jeżeli już są wykonane z solidnych materiałów, to zasłaniają okno w 100%. Zasłony, wyjątkowo te cienkie nie zawsze zacieniają aż w takim stopniu. Gdy rezygnuje się z zasłon i tradycyjnych firan ogranicza się sobie ilość pracy. Bo nie powinno się ichniejszym już prać, zyskuje się tym samym dodatkowe miejsce w szafie i nie traci się pieniędzy na zakup nowych firan i zasłon, bo te z nierzadko ulegają zniszczeniu, przebarwieniu albo po prostu się nudzą. Na plisy czy żaluzje decydują się także osoby, którym zależy na ograniczeniu ilości kurzu. Na firanach i zasłonach miejsca jest wiele. W przypadku astmatyków czy alergików zasłony i firany w znaczącej liczbie sytuacji muszą być eliminowane z pomieszczeń. Brak firan i zasłon nie musi niekorzystnie wpływać na wygląd okna. Ichniejszym brak jest zauważany zwykle jedynie przez krótki czas, zanim człowiek przyzwyczai się do nowej sytuacji. Na niezasłoniętym firanami oknie można postawić dekoracyjne świece czy inne dekoracje i tym samym wpłynąć na jego lepszy wygląd. Takie dekoracje cieszą się coraz większym powodzeniem.

Sprawdź również informacje na stronie: plisy.