Nie ma stałego cennika, jeśli chodzi o wyceny nieruchomości. Każde takie zlecenie jest inne i dlatego każda wycena ma możliwość kosztować inaczej.

W przypadku takich wycen na ich koszty składa się kilka czynników. Na pewno ważne jest to, czy wycena posiada dotyczyć domu, hali produkcyjnej czy posiada to być wycena mieszkania. Nie mniejsze znaczenie posiada to, jak trudny będzie dostęp do dokumentów, które rzeczoznawca musi zgromadzić, ażeby sumiennie dokonać wyceny.
O koszcie wyceny decyduje również położenie nieruchomości. Jeśli taka znajduje się w dużej odległości od miejsca zamieszkania czy funkcjonowania rzeczoznawcy, to koszty usługi mogą być większe. Poza tym znaczenie posiada ilość pomiarów i inwentaryzacji, jakich musi dokonać specjalista od wyceny mieszkań i innych nieruchomości. Ilość poświęconego czasu też posiada wpływ na to, ile kosztuje wycena mieszkań. Spore znaczenie posiada również to, jak szybko ma być wyprodukowane zlecenie. Jeżeli już czas ma znaczenie, to realizacja w trybie pilnym w każdym momencie pociąga za sobą dodatkowe opłaty. Właściwie każdy, kto decyduj się na wycenę, musi mieć to na uwadze. Poza tym prawie każdy rzeczoznawca majątkowy Warszawa zazwyczaj wycenia mniej więcej koszt zlecenia podczas wstępnej rozmowy z klientem. Jeśli z całkowitą czyli stu procentową pewnością uzyska od niego niezbędne informacje. Bo w pewnych sytuacjach wycena zlecenia jest możliwa dopiero wówczas, kiedy biegły zobaczy nieruchomość, która posiada być wyceniana. W każdym jednakże przypadku podaje się co najmniej szacunkowe koszty wyceny, aby zleceniodawcy wiedzieli, z jakimi kosztami muszą się liczyć. Ceny wycen zależą od tego, kto się ich podejmuje.

Zobacz więcej: nieruchomości wycena.