Osoby, które posiadają ogromną wiedzę, mogą ją dzisiaj przekazywać za pośrednictwem Internetu. W ten sposób w sieci ukazują się rzeczowe i bardzo wyczerpujące artykuły.

Ich tematyka jest bardzo różnorodna i obejmuje wszelkie zagadnienia, jakimi interesuje się współczesna nauka i człowiek. Ich tematem może być Rimland albo poglądy na zagadnienie klonowania ludzi. W zasadzie nie można określić rozpiętości tematycznej artykułów, jakie pojawiają się w sieci, bo jest ona ogromna.
Do przekazywania posiadanych treści służą nie tylko artykuły pisane. Sporo osób publikuje w sieci specjalnie zrealizowane prezentacje. Te powstają przy pomocy specjalnych kodów komputerowych. Za ich pomocą skutecznie można przedstawić dużo bardzo istotnych tematów. W sposób obrazowy, taki, który wielu osobom jest łatwiej zrozumieć. Tematem prezentacji multimedialnej z powodzeniem może być Heartland i inne zagadnienia. Do wielu takich materiałów dostęp jest bezpłatny. Niektóre wymagają zaprojektowania profilu użytkownika. To w każdej sytuacji uzależnione jest od tego, na jakiej witrynie dana prezentacja czy artykuł tematyczny zostały umiejscowione. Są i takie witryny, gdzie dostęp do określonych publikacji jest odpłatny. Jednakże jeżeli już kogoś interesuje potęga w czasie i przestrzeni albo inny zagadnienie, może szukać tam, gdzie opłaty nie są konieczne. Zazwyczaj się to udaje. Jednakże nierzadko dotarcie do wartościowego artykułu wymaga opłaty. Nie są to jednakże wysokie kwoty. W pewnych sytuacjach dotyczą one dostępu do określonej pozycji, zdarza się, że wykupuje się dostęp na zasadzie abonamentu.

Dodatkowe informacje: Strategia.