Zastanówmy się jakie znaczenie ma telefon komórkowy w dzisiejszym świecie. W większości spotykamy się ponieważ z opinią, że taki telefon to tylko gadżet dla nastolatków czy dosłownie w pewnym sensie niewolnictwo XXI wieku. Prawie każdy z nas posiada inną opinię na zagadnienie telefonów komórkowych. Jedni cały czas korzystają z miejsc takich jak sklep ecommerce z telefonami, nieustająco zaglądają w szukaniu nowinek i najlepszych telefonów wraz z dodatkowymi akcesoriami, inni uważają go za zbędny gadżet, a korzystają z niego wyłącznie w sytuacjach koniecznych.

Właśnie omal na każdym kroku, w pracy, w szkole, w urzędzie, wymagają podania numeru telefonu, z każdą sprawą dzwonią do nas o różnych porach dnia i nocy, także my dzwonimy do znajomych, rodziny, niemniej jednak również w sprawach formalnych i urzędowych. Jeśli traktujemy telefon jako rzecz niezbędną, jesteśmy poniekąd zniewoleni, albowiem z telefonem idziemy wszędzie, dosłownie na spacer.

Powinnaś taki telefon traktować raczej jako niezbędne urządzenie i korzystać z niego w ograniczonym stopniu, jednakże świat poszedł o krok dalej,a telefony traktowane są jako obowiązkowe wyposażenie każdego człowieka

Dla przykładu telefon z klapką dla kobiety to nie tylko urządzenie z którego można dzwonić i odbierać rozmowy, to także dodatek tego samego koloru do ulubionej torebki, urządzenie do słuchania muzyki czy wykorzystywania różnorakich aplikacji. Tożsamo rozsuwany telefon albo pancerny smartfon dla każdej osoby innego użytkownika, jest nieodłączną częścią wyposażenia, bez której nie ruszamy się z domu.

Zobacz również: system alarmowy bezprzewodowy.